הינך נמצא כאן

לטיפ הבא >

לטיפ הבא >

אפשריבריא בעיר - מובילים שינוי קרוב לבית

 
 
.

התכנית הלאומית לחיים פעילים ובריאים – 'אֶפְשָׁרִיבָּרִיא' פועלת במטרה ליצור סביבת חיים פיזית, חברתית וכלכלית, המקדמת ומאפשרת חיים פעילים ובריאים. ושכל אדם יוכל לשלב באורח בחיים פעילות גופנית ואכילה בריאה. לתכנית הלאומית אפשריבריא, בהובלת משרד הבריאות, שותפים רבים  ובראשם משרדי החינוך, התרבות והספורט.

הרשויות המקומיות הן שותף אסטרטגי חשוב ומרכזי בהשגת מטרה זו, כיום התושבים רוצים ומצפים מהרשות המקומית לפעול בנושא ולדאוג לבריאותם ולאיכות חייהם.

איך הרשויות המקומיות משפיעות על קידום בר קיימא של אורח חיים פעיל ובריא?

לרשויות המקומיות השפעה על יצירת סביבה פיזית בה אפשר לנוע. בסביבה בה יש שבילי הליכה מוארים ובטוחים, פארקים, ומתקני כושר מוצלים שהגישה אליהם קלה ומתקיימים בהם פעילויות מודרכות, כך אנשים יכולים לשלב פעילות גופנית בשגרת החיים שלהם. לרשויות המקומיות השפעה על יצירת סביבה בה אפשר לאכול בריא: הרשויות המקומיות אחראיות על המזון המוגש במוסדות ציבוריים כגון בתי ספר וגני ילדים, מתנסים ועוד. בנוסף, הרשויות המקומיות משפיעות על קידום חיים פעילים ובריאים באמצעות קביעת מדיניות, תכניות והסברה לאוכלוסיות בכל מעגל החיים לרבות אוכלוסיות חלשות.    

מיזם 'אֶפְשָׁרִיבָּרִיא בעיר' – מודל מוכח לקידום חיים פעילים ובריאים של התושבים

מטרת המיזם 'אֶפְשָׁרִיבָּרִיא בעיר' היא לבסס את מחויבותה של הרשות המקומית לקידום בריאות ולהרחיבה. המיזם מבוסס על מודל שנבדק והוכח כאפקטיבי. על פי המודל, עמידה של הרשות המקומית בתנאי סף ואמות מידה מנבאים הצלחה לאורך זמן, וכוללים: (1) מחויבות של ראש הרשות להובלת התכנית, (2) העסקת מתאם בריאות ייעודי לתכנית, (3) קיומה של ועדת היגוי לתכנית, (4) תכנית עבודה שנתית לנושא אורח חיים פעיל ובריא, ו (5) מילוי שאלון "מדדי אֶפְשָׁריבָּרִיא בעיר".

קול קורא מס' 9635 של משרד הבריאות לתמיכה ברשויות מקומיות לביצוע תכניות במסגרת המיזם "אפשריבריא בעיר" לשנת 2018

כל העדכונים בנוגע להגשה בעמוד הנחיתה של קול קורא 9635

מסמך התמיכה המלא  - קול קורא מס' 9635 של משרד הבריאות לתמיכה ברשויות מקומיות לביצוע תכניות במסגרת המיזם "אפשריבריא בעיר" לשנת  2018 
 

שימו לב: הודעה על הארכת מועד ההגשה:

פתיחת אתר התמיכות הממשלתי (מרכבה) והארכת מועד ההגשה עד ליום שישי ח' בכסלו תשע"ט - 16.11.2018   בשעה 13:00

"מיזם אפשריבריא בעיר" – מיזם לקידום חיים פעילים ובריאים ברשויות מקומיות במסגרת התכנית הלאומית אפשריבריא.

קישור לעמוד באתר משרד הבריאות:   https://www.health.gov.il/Subjects/KHealth/National_prog/Pages/Tmicha_efshari.aspx

 

פרטים על הקול קורא

"מיזם אפשריבריא בעיר –"מיזם לקידום חיים פעילים ובריאים ברשויות מקומיות במסגרת התכנית הלאומית אפשריבריא.  עוד על אפשריבריא בעיר (לחצו כאן).

 נושא התמיכה 

התמיכה נועדה לעודד רשויות מקומיות לבסס ולהרחיב תכניות לקידום חיים פעילים ובריאים לתושביהן באמצעות הצטרפות למיזם "אפשריבריא בעיר" ולביצוע תכניות ופעילויות בתחומים הבאים:

  • מדיניות והטמעה של תזונה בריאה ואורח חיים פעיל במסגרות לילדים.
  • פעילויות לקהל הרחב במרחב הציבורי לעידוד תזונה בריאה ופעילות גופנית ביום יום. 

​פרטי התמיכה

  • אופן הגשת הבקשות: אתר התמיכות הממשלתי
  • מועד אחרון להגשת בקשות :28.10.2018, י"ט בחשון תשע"ט
  • היקף התקציב: 6.8  מש"ח     
  • גופים נתמכים: "רשות מקומית" - עירייה, מועצה מקומית ומועצה אזורית


שאלות בנוגע להגשה 

נרשמו, לנוחות המתעניינים, המלצות כלליות והנחיות לסיוע.

 

https://www.health.gov.il/_layouts/15/images/icpdf.pngמסמך מענה לשאלות הבהרה לקול קורא מספר 9635 של משרד הבריאות לתמיכה ברשויות מקומיות לביצוע תכניות במסגרת המיזם  "אפשריבריא בעיר" 

 

שימו לב שלאחר העלאת כל מסמכי החובה הממולאים למערכת המרכב"ה – יש לבצע "הגשת בקשה שנוצרה" (בדף הראשי בקטגוריה "בקשות). ללא ביצוע פעולה זו- גם אם הוזנו מסמכים אין אישור על העברת המסמכים.    גם לאחר ביצוע שליחת הבקשה ניתן לחזור ולבצע בה שינויים כמו הוספת מסמכים ו/או תיקונים בהם.

לסיוע בבעיות טכניות ניתן לפנות למערכת התמיכה של פורטל המרכב"ה  בטל: 02-5012443    

קבצים להורדה: