הינך נמצא כאן

לטיפ הבא >

לטיפ הבא >

אפשריבריא בשטח: התכנית לעידוד צריכת פירות וירקות

 
 
.

כחלק מהתכנית הלאומית לחיים פעילים ובריאים יזם משרד החקלאות ופיתוח הכפר, עם משרדי החינוך והבריאות ובשיתוף מנהל החינוך של השלטון המקומי ומועצת הצמחים, תוכנית לעידוד צריכת ירקות ופירות טריים בקרב תלמידי בתי הספר היסודיים. התכנית פעלה בשנה"ל 2012-2013 ובמסגרתה חולקו חינם לתלמידים בבתי ספר בטורעאן ובחולון ירקות ופירות בזמן הפסקת האוכל. 

מטרות התכנית :

  • חשיפת התלמידים למגוון ירקות ופירות בעונתם. 
  • עליית צריכת הפירות והירקות בקרב תלמידי ביתי הספר היסודיים. 
  • עליית מודעות התלמידים, צוות בית הספר וההורים לחשיבות הצריכה של פירות וירקות. 
  • הגדלת מספר התלמידים הצורכים פירות ו/או ירקות במקום חטיפים עתירי סוכר או עתירי מלח.
  • התוכנית החלה כפיילוט בראשית שנת 2112 ב- 9 בתי ספר יסודיים (כיתות א' עד ו') בחולון ובטורעאן, ובמסגרתו חולקו ירקות ופירות טריים, פעמיים בשבוע בשעת ארוחת העשר ובנוכחות של  מורה בכיתה, לכ-,5,000 תלמידים.
  • הפיילוט נמשך עד סוף שנת 2013.

הרקע 

הרקע לתכנית היא העלייה חדה שחלה בעשור האחרון בשכיחות עודף משקל והשמנת יתר בקרב  ילדים הנובעת, בין היתר, מעלייה בצריכה של מזון מעובד ושתייה קלה וירידה בצריכה של ירקות מנתוני הלמ"ס עולה כי בעשור האחרון חלה ירידה של מעל %10 בהוצאה הכספית המשפחתית  הריאלית על קניית ירקות ופירות טריים. התוכנית נועדה לעודד צריכת ירקות ופירות בקרב התלמידים באמצעות חשיפתם למגוון ירקות ופירות  טריים בבית הספר וצריכתם המשותפת במסגרת הכיתתית. במטרה לאפשר יצירת גיוון וחשיפה. על פי עקרונות התוכנית חולקו הירקות והפירות לכלל התלמידים בבית הספר, ללא כל השתתפות כספית מצד ההורים, דבר שאיפשר השתתפותם של %100 מהתלמידים.

שילוב ההורים בתהליך נועד להביא לכך שבימים בהם לא חולקו הירקות והפירות יציידו ההורים את הילדים בירק ופרי מהבית. מטרתה של הצריכה המשותפת בכיתה היתה יצירת חוויה חיובית משותפת לתלמידים סביב  הנושא, עידוד צריכה וטעימה ירקות ופירות חדשים, לצד ליווי חינוכי באמצעות תוכנית לימודים  משלימה כחלק ממערכי השיעור השוטפים, המרחיבה מושגים בחקלאות, בריאות ותזונה ומדגישה את החשיבות של צריכת ירקות ופירות.  

תוצאות המהלך 

תוצאות הסקר אשר ליווה את התכנית מצביעות על כך שניתן ליישם תכנית לחלוקת ירקות ופירות בבתי הספר ולהשיג תוצאות חיוביות בכל הנוגע לצריכת ירקות ופירות על ידי התלמידים. חלוקת ירקות ופירות במסגרת בתי הספר וצריכה משותפת במסגרת כיתתית מספקת סביבה תומכת לתלמידים לבניית הרגלי אכילה בריאים והיא יכולה בהחלט להוות דרך מעשית לעידוד צריכת ירקות ופירות טריים ושינוי הרגלי צריכה  בקרב תלמידים. אכילת ארוחת עשר ביחד בכיתה היא כלי רב עוצמה לעידוד תלמידים לצריכת פירות וירקות והתערבות מסוג זה יכולה לתרום להפחתת הצריכה של מזון פחות בריא בקרב התלמידים והגדלת הצריכה של ירקות ופירות. 

הצלחתו של הפיילוט היא תולדה של שיתוף פעולה מייטבי עם משרד החינוך ועם משרד הבריאות במסגרת התכנית הלאומית לחיים פעילים ובריאים – אפשריבריא.

אתם מוזמנים לעיין בדו"ח המלא והסופי שנערך על ידי משרד החקלאות ומשרד הבריאות, במסגרת אפשריבריא: