הינך נמצא כאן

לטיפ הבא >

לטיפ הבא >

באילו תחומים אפשריבריא בעבודה מתמקדת

 
 
.

אפשר לעסוק במגוון רחב של תחומים הקשורים לבריאות העובד בתכנית אֶפְשָׁרִיבָּרִיא בעבודה. היקף הפעילויות מותאם לאופי הארגון ולמאפייני העובדים.

פעילות גופנית: מקום העבודה המספק לעובדיו סביבה המעודדת פעילות גופנית מאפשר להם לשלב פעילות גופנית בחיי היום-היום במקום העבודה ואף מחוצה לו.

תזונה מקדמת בריאות: חשוב שמקום העבודה יספק מזון בריא ומגוון, יצמצם את היצע המזון המזיק, יעודד שתיית מים ויעשה כן בכל סביבות העבודה: בחדרי האוכל, במכונות ממכר, בישיבות, בכנסים ובאירועים וכדומה.

מניעת עישון: צריכת הטבק ומוצריו גורמת למוות מוקדם בכל העולם והיא הסיכון בר-המניעה החשוב ביותר לבריאות במדינות המפותחות. מקום העבודה המספק סביבה נקיה מעישון ומסייע למעשנים בגמילה מעישון ומגן על עובדיו מנזקי הטבק.

עידוד הנקה: תזונה המבוססת על חלב אם בחודשי חייו הראשונים חשובה לבריאות התינוק. על מקום העבודה להקצות מקום לשאיבת חלב אם ולאפשר גמישות בשעות העבודה לצורך הנקה. באופן כללי הוא יסייע לעובדות להמשיך בהנקה בשנה הראשונה לחיי התינוק.

ניהול מתחים: הפחתת המתחים בסביבת העבודה וסיוע בניהול מתחים ברמת הפרט יתרמו להרגשה הכללית הטובה של העובד ועשויות להפחית היעדרויות על רקע בריאותי, להקטין את מספר התאונות בעבודה ובדרך אליה וממנה, להפחית אלימות ולשפר את היכולת התפקודית של הפרט ושל צוותים בארגון.

ארגונומיה: שימוש בכלים, ציוד ושיטות עבודה שהותאמו לצרכי העובד, ייצרו סביבת עבודה נוחה ויעילה ימנעו נזקי בריאות ובטיחות ויגבירו את פריון העבודה.

במדריך תמצאו מידע הקשור לארבעת הנושאים הראשונים וכלים ליישומו.

 

כיצד להטמיע שינוי לחיים פעילים ובריאים במקום העבודה?