הינך נמצא כאן

לטיפ הבא >

לטיפ הבא >

טרי, בריא וגם חינוכי: תכירו את גינות המאכל בגני הילדים

 
 
.

מהגינה לצלחת: יוזמה חדשה של התכנית הלאומית אפשריבריא ושל ארגון ג'וינט-אשלים הופכת הרגלי תזונה בריאים יותר לחלק משגרת הגן.

צולם בגן אלמוג. צלם: גל דרן

גינות מאכל: דרך מקורית לרכוש הרגלים בריאים מילדות

גני הילדים החלו לגדל כרובית, פלפל ועגבנייה. 32 גני ילדים מהרשויות: קריית שמונה, חדרה, רמלה, מודיעין עילית, קריית גת ואופקים, החלו לטפח גינות מאכל על מנת לעודד את הילדים לאכול פירות וירקות מפרי גנם. הפרויקט החל לפעול לאחרונה על ידי אפשריבריא - התכנית הלאומית לחיים פעילים ובריאים, בשיתוף עמותת ג'וינט ישראל- אשלים.

בגינות המאכל מגדלים ירקות לפי עונות השנה, צמחי תבלין ועצי פרי. הצוות החינוכי עובר הכשרה בנושא טיפוח גינות ירק. הילדים לומדים בגן על חשיבות אכילת פירות וירקות מגוונים. ילד ששותף לתהליך הגידול של פירות וירקות, גם יאכל אותם, וירכוש הרגלי תזונה חשובים. גם החברה הערבית מצטרפת לפרויקט. 20 גני ילדים נוספים בבאקה אל גרבייה השיקו במהלך שנת 2014 גינות מאכל. המיזם משותף לעיריית באקה אל גרביה, ג'וינט ישראל- אשלים, חברת נטפים, הרשת הירוקה ומכללת אל קאסמי. בעקבות הפנייה של ראש עיריית באקה אל גרביה, הוקמו גינות מאכל בשטח גני הילדים על פי עקרונות הקיימות, במטרה לשנות ולשפר את הרגלי התזונה של הילדים ולקדם חינוך לקיימות ולאורח חיים יותר בריא בגן. 

צולם בבאקה אל גרבייה. צילום: עדי יחידי