הינך נמצא כאן

לטיפ הבא >

לטיפ הבא >

יוזמה חדשה בארה"ב: פרויקט מדעי הסוכר

 
 
.

הידעתם כי לפחות 74% ממוצרי המזון המעובד בארה"ב מכילים סוכר, כי שליש מהסוכר המוסף בתפריט מגיע ממשקאות ממותקים, ושצריכה מופרזת של סוכר לבן עשויה לפגוע בכבד בדיוק כמו אלכוהול? כל הנתונים הללו ועוד הרבה נחשפים בפרויקט חדש ומעניין של אוניברסיטת קליפורניה ושמו "מדעי הסוכר". יוזמי הפרויקט, שמקבל תמיכה רחבה מארגוני בריאות ברחבי ארה"ב, אספו למעלה מ-8,000 מחקרים על הקשר בין צריכת סוכר לבריאות, ומהם עולה עדות מוצקה לקשר בין צריכת סוכר מופרזת לפגיעה באיברים חיוניים, והתפתחות שלוש מחלות עיקריות: סוכרת מסוג 2, מחלת כבד ומחלת לב. מנהלי היוזמה מסרו כי מטרת הפרויקט היא לומר בקול חד וברור מה הן הסכנות של צריכת סוכר מופרזת. פרופ' לורה שמידט, ממובילות היוזמה מסרה: "מדעי הסוכר משמעו לתרגם את המידע הרפואי שנמצא בספרות המקצועית, ולחלוק אותו עם הציבור הרחב באמצעים שיקלו על הבנתו." 

צריכת הסוכר כיום גבוהה משמעותית מהמומלץ. אמריקאי ממוצע למשל צורך כ-19.5 כפיות סוכר ביום, כך לפי נתוני המרכז לחקר מחלות ומניעתן בארה"ב CDC . זאת בעוד שההמלצה של איגוד הקרדיולוגים  האמריקאי עומדת על 9 כפיות סוכר לכל היותר ליום לגבר, ו-6 כפיות ליום לאישה.

במסגרת הפרויקט יצרו החוקרים אתר אינטרנט חדש וידידותי למשתמש שבו הם מציגים את ממצאיהם ומציעים דרכים להפחתה הדרגתית בצריכת הסוכר.

לאתר "מדעי הסוכר": http://www.sugarscience.org/

לידיעה על הפרויקט: http://blogs.kqed.org/stateofhealth/2014/11/10/ucsf-initiative-links-sugar-science-to-your-health/

למידע נוסף על צריכת סוכר ומשקאות ממותקים  - כאן.