הינך נמצא כאן

לטיפ הבא >

לטיפ הבא >

יוזמה עולמית: קריאה חדשה ומשולבת לניסוח אמנה בנוגע לתזונה לקויה

 
 
.

מאמינים בעתיד בריא יותר: ארגוני בריאות מרחבי העולם פנו במכתב לארגון הבריאות העולמי (WHO) ולארגון המזון והחקלאות של האו"ם (FAO), בקריאה לנסח אמנה בינלאומית להתמודדות עם מחלות הקשורות לתזונה לקויה ברחבי העולם. עד כה חתמו על המכתב למעלה מ-320 מומחי בריאות וארגונים שונים. הפונים מבקשים להגביר את הרגולציה והפיקוח של המדינות על המזון המשווק, במטרה להפחית את שיעורי השמנת היתר והמחלות הנובעות מכך, בייחוד במדינות המתפתחות שם שיעורי ההשמנה והתחלואה עולים בקצב מוגבר. "השליטה על ייצור ומכירת מזון אינה יכולה להיות רק בידי בעלי אינטרסים כלכליים בלבד", נאמר במכתב. הפונים גם מציעים דרכים בהן המדינות שיהיו חתומות על האמנה יוכלו לתרום למטרה, בין היתר על ידי הגבלת שיווק מזון מהיר לילדים, הגבלת כמויות השומן הרווי, הסוכר והמלח שניתן להוסיף למזון, איסור על שימוש בשומן טראנס מלאכותי, קידום פרסום ערכי המזון על גבי חזית האריזה, פרסום הערכים הקלוריים של  מנות במסעדות, ועוד. 

ד"ר טים לובשטיין, מנהל המדיניות של הפדרציה העולמית למאבק בהשמנת יתר, שהינה ממובילות ההצעה לנסח אמנה, מסר: "מזונות מעובדים הופכים לנפוצים יותר ויותר, מגמה הפוגעת בבריאות התושבים במדינות המתפתחות, ומובילה לעלייה בשיעורי השמנת היתר והתחלואה בסוכרת ומחלות כרוניות אחרות. פיקוח רגולטורי על שווקי המזון ידרוש אומץ פוליטי. עלינו להתחיל בניסוח אמנה בינלאומית, שתסייע למדינות החברות לאמנה, בייחוד הקטנות שבהן, להקים ולתחזק המערכת שתגן על בריאות הציבור."

לידיעה:http://www.foodnavigator.com/Policy/Health-campaigners-call-for-treaty-to-tackle-poor-diets/?utm_source=newsletter_daily&utm_medium=email&utm_campaign=17-Nov-2014&c=hLh6%2BUCQt7IAsk8iEwgUPaSbVMrdcngG
להמלצות המלאות: http://www.worldobesity.org/site_media/uploads/Convention_on_Healthy_Diets_FINAL.pdf