הינך נמצא כאן

לטיפ הבא >

לטיפ הבא >

למה כדאי אפשריבריא בעבודה

 
 
.

 

התועלת הארגונית 

הגברת רווחת העובד ובני משפחתו

שיפור במצב הבריאות הגופנית והנפשית

סביבת עבודה פיזית וחברתית נעימה התומכת בבריאות ובבטיחותו

סביבת עבודה המאפשרת תזונה בריאה יותר ופעילות גופנית

שיפור שביעות הרצון ממקום העבודה

     התועלת הארגונית 

הפחתת שיעור החולי וההיפגעות במקום העבודה

הפחתת שיעור ההיעדרות של עובדים

שיפור הפריון בעבודה

שיפור תדמית הארגון

שיפור במדדי הגיוס וירידה בתחלופת העובדים

חיזוק הזיקה למקום העבודה

החזר השקעה (ROI) של כ-140%

הישראלי העובד במשרה מלאה נמצא במקום העבודה כשליש מהיממה, במשך חמישה ימים בשבוע. אמנם המעסיק אחראי לספק לעובדיו סביבת עבודה בטוחה ונטולת סיכונים כמו רעש, חומרים נדיפים וכד', אך חובה זו אינה מבטיחה את בריאותם ורווחתם של העובדים, מאחר שלרוב אינה מתייחסת לתחלואה ותמותה הנגרמות בגין ניהול אורח חיים לא בריא, במקום ובזמן בעבודה.

מחלות כרוניות הכוללות סרטן, מחלות לב וכלי דם, וסוכרת, אחראיות למרבית מקרי המוות בישראל. אורח חיים לא בריא כולל עישון, תזונה לקויה )למשל תפריט עשיר בקלוריות, צריכת שומנים רוויים ובמיוחד שומני טרנס וצריכה מוגברת של מלח וסוכר(, מיעוט בפעילות גופנית והשמנה. הוא תורם תרומה נכבדת להתפתחות מחלות אלו. עוד הרגלי עישון פוגעים בבריאות העובדים המעשנים כמו גם בסביבה ובמקביל, הפסקות העישון "שורפות" זמן עבודה יקר שעלותו למעביד ולמשק אינה מבוטלת. 

כאמור, השמנה, והתחלואה הכרונית הנובעת ממנה, פוגעת באיכות החיים וביכולת התפקוד של הפרט. אכילת מזון לא בריא במרוצת יום העבודה יחד עם היעדר פעילות גופנית וישיבה ממושכת, מהוות שילוב מאד לא בריא ואף קטלני לטווח הרחוק.

מקום עבודה הדואג לבריאות עובדיו ומספק להם סביבה נקייה מעישון ומעודד גמילה למעשנים, מעודד תזונה בריאה ופעילות גופנית, ממזער את גורמי סיכון של העובד בזמן העבודה ומחוצה לו, ועשוי להשפיע לטובה גם על בני משפחתו ומעגל מכריו.

בסופו של דבר כל התועלות מצטרפות לתרומה ממשית למדינה: מדובר בהורדת הנטל הכלכלי הישיר והעקיף של עלויות הבריאות ובשיפור ממשי של פריון העבודה.

ד"ר גלית רנד, ראש האגף לתכנון אסטרטגי בעיריית חיפה