הינך נמצא כאן

לטיפ הבא >

לטיפ הבא >

תקנות חדשות של מנהל התרופות והמזון האמריקאי

 
 
.

ארה"ב עושה צעד משמעותי לעידוד בחירות תזונתיות בריאות יותר: תקנות חדשות ומקיפות של מנהל התרופות והמזון האמריקאי (FDA) מרחיבות את חובת הסימון התזונתי במזון באופן משמעותי, כך שהן יחולו גם על רשתות בתי קולנוע בהן נמכרים פופקורן, חטיפים ומשקאות, רשתות פיצריות, מפעילי מכונות ממכר אוטומטיות, רשתות מזון מהיר עם לפחות 20 סניפים, גלידריות, ועוד. על פי תקנות, התפריטים יציגו את מספר הקלוריות של כל מנה באופן בולט. חידוש נוסף של התקנות הוא החובה להציג גם את הערך הקלורי של משקאות אלכוהוליים הנמכרים במסעדות. מומחי בריאות מעריכים כי הסימון המורחב יסייע במאבק במגפת ההשמנה, זאת בין היתר בשל העובדה כי שליש מהקלוריות שהאמריקאים צורכים, מגיע ממזונות הנצרכים מחוץ לבית. התקנות החדשות ייכנסו לתוקף בעוד כשנה, אך ההערכה היא כי גורמים בתעשיית המזון ינסו להיאבק בהן ולצמצמן. בעבר כבר נעשו ניסיונות להחיל את התקנות, אך הן עוכבו בשל התנגדות מצד בתי קולנוע ופיצריות.

חלק מן המדינות בארה"ב כבר חוקקו תקנות דומות ברמה המקומית, והן חלות בעיקר על רשתות מזון מהיר. מחקרים שבדקו את מידת האפקטיביות של חובת הסימון הקלורי במדינות אלה, הגיעו לתוצאות לא אחידות – חלקם קבעו כי לסימון אין כל השפעה, ואילו מחקר שנערך ב-2008  ובו נבדקו 100 מיליון עסקאות ברשת בתי הקפה סטארבאקס, העלה כי חובת הסימון גררה ירידה של 6% בממוצע הקלוריות שנקנו.

ומה בישראל?

על מנת להקל על ציבור הצרכנים, "אפשריבריא – התכנית הלאומית לקידום חיים פעילים ובריאים" הפועלת מטעם משרד הבריאות, החינוך, ומשרד התרבות והספורט, השיקה את תו הסימון הייחודי ללחם מלא אמיתי. את התו שעליו נכתב "לחם זה עומד בהמלצות משרד הבריאות לתזונה בריאה יותר" מקבלות מאפיות ורשתות שהלחם שלהן עומד בתנאים הבאים:

· 80% מהקמחים בלחם הם מדגנים מלאים. כיוון שהלחם מכיל רכיבים נוספים מלבד הקמח, חשוב לבדוק את שיעור הקמח המלא ביחס לקמחים אחרים, ולא ביחס למוצר כולו.

· תכולת הנתרן המרבית בלחם היא 400 מ"ג ל - 100 גרם מוצר.

·  הערך הקלורי המרבי הוא 250 קק"ל ל - 100 גרם מוצר.

 

בשלב הראשון התו מוענק מרצון ולא על בסיס מחייב למאפיות ויצרנים אשר עומדים בסטנדרטים הנדרשים לקבלת התו.

הסימון המוצע מסייע בידי לצרכנים לבחור באופן מודע את המוצרים המתאימים ביותר עבורם באופן אישי על פי רכיבי המפתח המופיעים בסימון.

לפרטים נוספים אודות תו המזון של אפשריבריא - כאן. 

 


לתקנות החדשות באתר הFDA:

http://www.fda.gov/NewsEvents/Newsroom/PressAnnouncements/ucm423952.htm